جمعه 6 خرداد 1401  /  2022 27 May   
ساعت :  12:21 GMT  /  تهران -  16:51

دکتر بطحائی: مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی باید گل سرسبد مدارس کشور باشند

مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی باید گل سرسبد مدارس کشور باشد
دکتر بطحائی در اصفهان، از افزایش رشد جمعیت دانش آموزی در مدارس سما خبر داد و تاکید کرد: علی رغم آنکه ما با رشد کمی دانش آموز روبرو هستیم اما مهم ترین هدف دانشگاه، ارتقاء کیفیت به موازات کمیت است.
معاون آموزش های عمومی و مهارتی با بیان رقم دقیق کیفیت مدارس سما که از طرح پایش کنترل و کیفیت مدارس استخراج شده است، گفت: اگرچه نسبت به سال قبل با افزایش کمی روبرو بوده ایم اما باید برای رسیدن به نقطه ی متعالی، اهتمام بیشتری به خرج دهیم. مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی باید آبروی دانشگاه و گل سرسبد سایر مدارس کشور باشند.
وی با اشاره به سامانه پایش و کنترل کیفیت و ارزشیابی مدارس براساس شاخص ها و کیفیت های تعیین شده از ارزشیابی هر مدرسه با خود و سایر مدارس خبر داد و گفت: ضروری است در این سامانه، مدارس واحدهای خود را با دقت و جدیت مورد بررسی قرار دهید، حساسیت شما قطعا کیفیت کار مدارس را ارتقا خواهد داد.
اولویت دادن به کار مدارس توسط روسای واحدهای دانشگاهی موضوع مهمی بود که بارها در این جلسه توسط رئیس سازمان سما به آن تاکید شد و در اینخصوص یادآور شد: حضور شما در مدارس، بازدید و نظارت بر روند کارها و پیگیری مسائل شان باعث دلگرمی مدیران مدارس خواهد بود.
وی نقش مدیران مدارس را به عنوان عامل اصلی در موفقیت و عدم موفقیت مدارس مهم و اساسی دانست و از جدیت حوزه ی ستادی برای برنامه ریزی درجهت ارتقا شایستگی مدیران مدارس خبر داد. 
وی برخورداری مدارس از توجیه اقتصادی مناسب تر نسبت به تحصیلات تکمیلی را عنوان کرد و گفت : در شرایط کنونی، دانشگاه آزاد اسلامی از ظرفیت بسیار بالایی برای حمایت های جدی از مدارس سما برخوردار هستند.
ساماندهی شهریه مدارس و نظارت روسای واحدهای دانشگاهی بر آن، مطالبه ی جدی دکتر بطحائی از روسای حاضر در جلسه بود و گفت: میانگین شهریه مدارس ما در کل کشور بسیار پایین تر از میانگین متوسط کشوری بود که با رایزنی های صورت گرفته با مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش توانستیم تا حدود کمی این تفاوت را کاهش دهیم از اینرو برای سال تحصیلی آینده روی مدیریت بهینه نرخ شهریه ها تمرکز داشته باشید و تلاش کنید شهریه ها را به رقم واقعی آن نزدیک کنید.
گفتنی است در ادامه این جلسه روسای سه واحد دانشگاهی لنجان، کاشان و تیران گزارشی از وضعیت مدارس واحد خود ارائه دادند.
   1400/9/17 11:11